Under-11 Hurling Fixtures 2018

U11 Hurling 2018 - Division 1























































































Saturday 10th March - Round 1


Castletown Slieve BloomvAbbeyleix Gaels


The HarpsvRathdowney Errill


CamrossvPortlaoise


BallyfinvClough Ballacolla


Borris in Ossory KilcottonvSt Fintans Mountrath


Raheen Parish GaelsvBYE








Wednesday 21st March - Round 2


First Named Team at home



Rathdowney Errill vRaheen Parish Gaels


Abbeyleix GaelsvCamross


Clough BallacollavThe Harps


PortlaoisevBorris in Ossory/Kilcotton

St Fintans MountrathvBallyfin


Castletown Slieve BloomvBYE








Wednesday 4th April - Round 3


First Named Team at home



Abbeyleix GaelsvBorris in Ossory/Kilcotton

CamrossvCastletown Slieve Bloom

St Fintans MountrathvThe Harps


Portlaoise vBallyfin


Raheen Parish GaelsvClough/Ballacolla


Rathdowney Errill vBYE








Wednesday 18th April - Round 4


First Named Team at home



Abbeyleix GaelsvBallyfin


Castletown/Slieve BloomvBorris in Ossory/Kilcotton


St Fintans MountrathvRaheen Parish Gaels


Clough/BallacollavRathdowney/Errill


Portlaoise vThe Harps


CamrossvBYE








Wednesday 2nd May - Round 5


First Named Team at home



The HarpsvAbbeyleix Gaels


BallyfinvCastletown/Slieve Bloom

Rathdowney/ErrillvSt Fintan's Mountrath


Borris in Ossory/KilcottonvCamross


Raheen Parish GaelsvPortlaoise 


Clough/BallacollavBYE








Wednesday 16th May - Round 6


First Named Team at home



Rathdowney/ErrillvPortlaoise 


Clough/BallacollavSt Fintan's Mountrath


Raheen Parish GaelsvAbbeyleix Gaels


The HarpsvCastletown/Slieve Bloom

BallyfinvCamross


Borris in Ossory/KilcottonvBYE








Wednesday 30th May - Round 7


First Named Team at home



Borris in Ossory/KilcottonvBallyfin


CamrossvThe Harps


Castletown/Slieve BloomvRaheen Parish Gaels


Abbeyleix GaelsvRathdowney/Errill


Portlaoise vClough/Ballacolla


St Fintan's MountrathvBYE








Wednesday 13th June - Round 8


First Named Team at home



The HarpsvBorris in Ossory/Kilcotton

Clough/BallacollavAbbeyleix Gaels


Rathdowney/ErrillvCastletown/Slieve Bloom

Raheen Parish GaelsvCamross


St Fintan's MountrathvPortlaoise 


BallyfinvBYE








Wednesday 27th June -  Round 9


First Named Team at home



Abbeyleix GaelsvSt Fintan's Mountrath


Borris in Ossory/KilcottonvRaheen Parish Gaels


CamrossvRathdowney/Errill


BallyfinvThe Harps


Castletown/Slieve BloomvClough/Ballacolla


Portlaoise vBYE






































Wednesday 11th July - Round 10


First Named Team at home



Rathdowney/ErrillvBorris in Ossory/Kilcotton

Portlaoise vAbbeyleix Gaels


St Fintan's MountrathvCastletown/Slieve Bloom

Clough/BallacollavCamross


Raheen Parish GaelsvBallyfin


The HarpsvBYE








Wednesday 11th July - Round 11


The HarpsvRaheen Parish Gaels


Castletown/Slieve BloomvPortlaoise 


BallyfinvRathdowney/Errill


CamrossvSt Fintan's Mountrath


Borris in Ossory/KilcottonvClough/Ballacolla


Abbeyleix GaelsvBYE








Wednesday 22nd August - Semi Finals


Cup Semi Finals
1 v 4 and 2 v 3Neutral Venues
Shield Semi Finals
5 v 8 and 6 v 7 First Named Team at home






Wednesday 5th September - Finals


O'Moore Park





U11 Hurling 2018 - Division 2









































































































Wednesday 21st March - Round 1


First Named Team at home




Park Ratheniska TimahoevSlieve Margy


MountmellickvRosenallis


PortarlingtonvSt Pauls


The Harps 2vClonaslee St Manmans


Portlaoise 2vTrumera








Wednesday 4th April - Round 2



First Named Team at home




RosenallisvPark Ratheniska Timahoe

St PaulsvSlieve Margy


Clonaslee St ManmansvMountmellick


TrumeravPortarlington


Portlaoise 2vThe Harps 2








Wednesday 18th April - Round 3


First Named Team at home




Park Ratheniska TimahoevSt Pauls


RosenallisvClonaslee St Manmans


Slieve MargyvTrumera


MountmellickvPortlaoise 2


PortarlingtonvThe Harps 2








Wednesday 2nd May - Round 4



First Named Team at home




Clonaslee St ManmansvPark Ratheniska Timahoe


TrumeravSt Pauls


Portlaoise 2vRosenallis


The Harps 2vSlieve Margy


PortarlingtonvMountmellick








Wednesday 16th May - Round 5


First Named Team at home




Park Ratheniska TimahoevTrumera


Clonaslee St ManmansvPortlaoise 2


St PaulsvThe Harps 2


RosenallisvPortarlington


Slieve MargyvMountmellick








Wednesday 30th May - Round 6


First Named Team at home




Portlaoise 2vPark Ratheniska Timahoe


The Harps 2vTrumera


PortarlingtonvClonaslee St Manmans


MountmellickvSt Pauls


Slieve MargyvRosenallis








Wednesday 13th June - Round 7


First Named Team at home




Park Ratheniska TimahoevThe Harps 2


Portlaoise 2vPortarlington


TrumeravMountmellick


Clonaslee St ManmansvSlieve Margy


St PaulsvRosenallis








Wednesday 27th June -  Round 8


First Named Team at home




PortarlingtonvPark Ratheniska Timahoe


MountmellickvThe Harps 2


Slieve MargyvPortlaoise 2


RosenallisvTrumera


St PaulsvClonaslee St Manmans








Wednesday 11th July - Round 9



First Named Team at home




Park Ratheniska TimahoevMountmellick


PortarlingtonvSlieve Margy


The Harps 2vRosenallis


Portlaoise 2vSt Pauls


TrumeravClonaslee St Manmans








Wednesday 22nd August - Semi Finals


Cup Semi Finals
1 v 4 and 2 v 3Neutral Venues
Shield Semi Finals
5 v 8 and 6 v 7 First Named Team at home






Wednesday 5th September - Finals


O'Moore Park








CLUBS: Membership Online - New Service
Laois GAA Website by SportLomo